Świerszcze pochodzą z naszej hodowli, którą prowadzimy dla zaspokojenia potrzeb hodowanych przez nas zwierzaków między innymi jeży pigmejskich, dlatego dbamy o to aby świerszcze były najwyższej jakości.

Nasze świerszcze karmimy najwyżej jakości karmą opartej na mieszance śrut zbożowych oraz pyłu jabłkowego. Użyte produkty do mieszanki karmowej pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych.

Jako, że świerszcze są wszystkożerne do mieszanki karmowej używamy białka zwierzęcego w najczystszej postaci jakim jest najwyżej jakości hemoglobina drobiowa bogata w witaminy, minerały i przede wszystkim białko zwierzęce. Eliminuje to kanibalizm wśród świerszczy oraz sprawia, że świerszcze są karmówką bogatą w łatwo przyswajalne witaminy i minerały.

Dostarczanie wody dla naszych świerszczy odbywa się za pomocą galaretek (nie chemicznych hydrożelów). Galaretki te przygotowywane są codziennie świeże w oparciu o naturalne wyłącznie roślinne substancje żelujące, czystą wodę pochodzącą ze studni głębinowej oraz dodatkowo wzbogacone o rozpuszczalne w wodzie witaminy i wapń.

Świerszcze hodowane są w przyjaznych dla niech warunkach w klimatyzowanych oraz zaopatrzonych w urządzenia oczyszczające powietrze pomieszczeniach, dzięki temu warunki w jakich przebywają są wolne od rożnych rodzajów pleśni, bakterii czy roztoczy.

Pojemniki hodowlane w których przebywają nasze świerszcze po każdym zakończonym cyklu produkcyjnym są dokładnie myte oraz dezynfekowane.

Świerszcze wysyłamy od poniedziałku do środy. Wysyłka dobywa się w opakowaniach wentylowanych, dodatkowo zabezpieczona w kartonie.

Opakowanie w którym otrzymają Państwo świerszcze nie nadaję się do ich dłuższego przetrzymywania, po dotarciu świerszcze powinny być od razu przełożone do odpowiedniego pojemnika.

Dbając o zdrowie naszych oraz Państwa podopiecznych staramy się aby hodowane przez nas świerszcze były jak najwyżej jakości karmą wolną od chorób, pasożytów oraz szkodliwych grzybów bogatą w mikro i makro elementy dostarczając im wszystkich niezbędnych elementów żywieniowych.