Drewnojad (Zophobas morio)nie powinny absolutnie być przechowywane w pudełku lub kartonie, w którym zostały zakupione. Pojemniki te służą jedynie do transportu owadów z naszej hodowli do Państwa domów.

Co potrzebujemy:

  • Pudełko z tworzywa sztucznego
  • karmę dla mączników i drewnojadów
  • świeże warzywa i owoce

Pudełko powinno być z tworzywa sztucznego wtedy larwy nie potrafią z niego wyjść ponieważ nie potrafią chodzić po płaskich powierzchniach. Wysokość pojemnika nie ma większego znaczenia wystarczy takie, które ma około 10 cm wysokości, ważna jest powierzchnia dna, gdyż to tam przebywają larwy mącznika. Powierzchnię pojemnika, który będzie nam potrzebny do przetrzymywania larw drewnojada możemy obliczyć ze wzoru 1,5 x ilość larw bez karmy w ml. Wg tego wzoru np. dla 300 ml larw będziemy potrzebowali pojemnika o powierzchni dna 450 cm 2 co odpowiada pojemnikowi o wymiarach 15 cm na 30 cm kupionego np w Action. Pojemnika takiego w żadnym przypadku nie przykrywamy, larwy potrzebują bardzo dobrej wentylacji.

Przechowywanie polega na trzymaniu larw w karmie w warunkach pokojowych czyli temperaturze około 24-26 st, C wilgotności około 50 %. Podajemy również codzienni świeże warzywa i owoce. Larwy przechowywane w ten sposób należy jednak jak najszybciej skarmić gdyż po około 4 tygodniach zaczną poszukiwać miejsca do przepoczwarczenia a nie znajdując go umierają.

Drewnojada (Zophobas morio) przechowujemy w karmie najlepiej w naszej mieszance karmowej dostępnej w naszym sklepie dla mączników i drewnojądów, mieszanka zawiera niezbędne białko, makro i mikroelementy oraz żywe kultury drożdży potrzebnych drewnojadą do prawidłowego rozwoju i trawienia.